Guess GU2707/056

7,000.00ден

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
Категорија

Опис

Оваа рамка е специјално дизајнирана за вистински жени,за жени со моќ. Благодатниот дизајн и експресивност се испреплетени со класичен шик. Кружни очила се екстремно престижни. Факт за Џон Ленон, ретко се гледа без нив. Хари Потер, исто така, нема да биде ист без неговите карактеристични очила. Поради својата форма, GU2707 ќе биде долгогодишен придружник, бидејќи кружните очила никогаш не излегуваат од мода. Благородната метална рамка овозможува филигрански линии и создава извонредна леснотија во изгледот. Освен тоа, металните очила се практично неуништливи – силни, флексибилни и отпорни на корозија. Хавана е особено топла, “забележана” нијанса на кафена боја и може да се најде во речиси секоја колекција. Бојата датира од потеклото на очилата, кога рамките се изработени од желки. Хавана го прави вашето лице потемно и може да биде идеално комбинирано со есенски и пролетни бои.

×

Cart